'Akıllıca Düşünün BCCI': Pakistanlı Kriket oyuncusu Ahmad Shahzad'ın Virat Kohli Hakkındaki Paylaşımı Sosyal Medyada Fırtına Yarattı

amazing

New member
Virat Kohli, her Hintli kriket hayranının dudaklarında olan bir isim. Devam eden Hindistan Premier Ligi (IPL) 2024'teki performansları, Hindistan'ın 2024 T20 Dünya Kupası'ndaki seçimi açısından kilit rol oynayacak. Vuruş oranının daha iyi olması gerektiğini düşünenler olsa da taraftarların bir kısmı Kohli'nin sopadaki tutarlılığının ona milli takımın orta sırasına mükemmel şekilde uyduğunu düşünüyor. Kohli'nin Rajasthan Royals'a karşı 72 top 113'lük bir skorla oynamasının ardından T20 geleceğine dair tartışmalar yoğunlaştı. Maç RCB'nin mağlubiyetiyle bitmesine ve Rajasthan Royals'ın hak ettiği galibiyeti garantilemesine rağmen, Kohli'nin vuruşu görüşleri böldü.

Virat'ın T20 geleceği hakkındaki konuşmaların ortasında, deneyimli Pakistanlı kriket oyuncusu Ahmad Shahzad, BCCI'nın güçlü oyuncunun T20 Dünya Kupası seçimi hakkında 'akıllıca' düşünmesi gerektiğini düşünüyor.

Ve sen Virat Kohli'nin öyle olduğunu düşünüyorsun
Tamamlamak
Akıllıca düşün @BCCI

— Ahmad Shahzad (@iamAhmadshahzad) 6 Nisan 2024
Maçta, Kohli sekizinci IPL yüzde 12 dört ve dört altılık vuruş yaptı – 72 top üzerinden 113 top attı ama RCB 3'te sadece 183 başardı, çünkü Kohli de dahil olmak üzere vurucuların hiçbiri Rajasthan'ın olduğu bir pistte çıtayı yükseltmedi. Royals'ın spinner'ları Yuzvendra Chahal ve Ravichandran Ashwin zor tekliflerde bulundular.

Kohli, RCB vuruşlarından sonra resmi yayıncılara şunları söyledi: “Wicket dışarıdan oldukça farklı görünüyor. Düz gibi görünüyor, ancak top sahada duruyor, işte o zaman temponun değiştiğini fark ediyorsunuz.”

Kohli ayrıca bowling oyuncularının peşine düşmeme stratejisini de savundu.

“Birimizin (Virat veya Faf) sonuna kadar vuruş yapması gerekiyordu. Bunun bu sahada tamamen etkili olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir önceden planlayarak gelmiyorum. Agresifliği aşamayacağımı biliyordum, sadece bunu yapmam gerektiğini biliyordum. “Bowler'ı tahmin etmeye devam edin. Onlara sert davranacağımı düşünüyorlar” dedi Kohli.

“Bu sadece koşulları oynama deneyimi ve olgunluğudur. Çiğ olsa bile yüzey pürüzlü ve kurudur, vurucular için kolay olmayacaktır” dedi.

Chahal veya Ashwin'e vurmanın kolay bir iş olmadığını hissetti.

Kohli, “Ashwin'e karşı karambol topunun altına giremedim. Kalenin ortasına doğru ilerleyemedim, bu yüzden doğrudan yere doğru nişan almak zorunda kaldım” dedi.

PTI girişleri ile

Bu makalede bahsedilen konular