Brooklyn’deki bir butik olan Shen Beauty’nin kapanışının arkasında

Barbie45

New member
2020’den 2023’e kadar Shen’de çalışan güzellik uzmanı Monica Dawidowicz de Bayan Richards’ın çalışanlara bağırma alışkanlığı olduğunu söyledi. Bayan Dawidowicz, “Bazen kelimenin tam anlamıyla ciğerlerinin sonuna kadar çığlık atıyordu” dedi. Başka bir eski çalışan olan Carrie Lindsey, Shen’de çalışmanın zihinsel ve fiziksel sağlığını etkilediğini söyledi. Bayan Lindsey, “Zor çünkü güzel zamanlar yaşandı” dedi. “Bu tipik bir istismarcı ilişki.”

Bayan Richards, personele bağırıp bağırmadığı ya da saldırgan bir ifade kullanıp kullanmadığı konusunda yorum yapmadı.

Samson Smith, Shen’de geçirdiği zamanın bir kısmından keyif aldığını söyledi. Ancak birkaç yıl sonra pes etti çünkü kendi deyimiyle “yeterince doydu”. Bayan Richards’ın farklı ırklardan insanlar hakkında aşağılayıcı yorumlarda bulunduğunu duyduğunu ekledi. Beyaz olan Bay Smith, Bayan Richards’ın şöyle dediğini hatırladı: “Babam bana her zaman şişman insanları veya siyah insanları tembel oldukları için işe almamamı söylerdi.”

“Nasıl tepki vereceğimi test etmek için söylüyormuş gibi hissettim” diye ekledi.

Gizli konuşmaları açığa çıkarmak için isminin açıklanmaması kaydıyla konuşan başka bir çalışan, Bayan Richards’ın da benzer bir yorumda bulunduğunu hatırladı.

Bayan Richards, The Times’a gönderdiği bir e-postada, “renkli insanları işe almaktan veya kimseye ırkı veya büyüklüğü nedeniyle hakaret etmekten asla kaçınmadığını çünkü bu, inandığım her şeye aykırıdır ve çeşitlilik ve Katılıma olan bağlılığım şu şekilde onaylanmıştır:” sayılar: Kişisel olarak seçtiğim çalışanlarımın çoğu farklı ırklardan insanlardı ve çalışanlarımızın çoğunluğu da farklı ırklardan ya da LGBTQ+ topluluğunun bir parçasıydı.”

Bazı çalışanlar iş yerindeki bir yönetici tarafından uygunsuz bir şekilde dokunulduğunu bildirdi. Bay Smith, bu yöneticinin kendisine tokat attığını söyledi; Bayan Willson, müdürün göğüslerini ellediğini söyledi. Çalışanların Bayan Richards’a şikayette bulunmasının ardından yönetici kovuldu. Ancak Bayan Richards sonunda eski yöneticiyi mağazaya geri getirdi.

Bayan Richards, söz konusu çalışanı işten çıkardığını ve yeniden işe aldığını itiraf ederek şunları ekledi: “İlk içgüdüm doğruydu ve ona ikinci bir şans verdiğim için pişmanım.”