Civan Canova’ya veda

M4R14

New member
Civan Canova’ya vedaOyuncu Ahmet Civan Canova bir müddetdir akçiğer tedavisi gördüğü hastanede 20 Ağustos’ta 67 yaşındayken hayatını kaybetti. Civan Canova için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne’de cenaze merasimi düzenlendi. Merasime, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu, Civan Canova’nın sevenleri ve yakınları katıldı. Civan Canova’nın Türk Bayrağı’na sarılı naaşı Mecidiyeköy Büyüksahne’ye getirildi. Merasimin düzenlendiği salonda Civan Canova ile ilgili görüntü gösterimi yapıldı. Merasim Canova’nın dostları konuşma yaptı. 48 yıllık arkadaşı olduğunu lisana getiren oyuncu Metin Belgin konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların akabinde Civan Canova için helallik alındı, Canova’nın naaşı, cenaze namazı için Zincirlikuyu Camii’ne gdolayıldü.

‘Sadece bir oyuncuyu değil, bir sanatçıyı kaybettik’

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu,Çok kıymetli bir sanatçıyı kaybettik. Yalnızca bir oyuncuyu değil bir sanatçıyı kaybetti. Çok değerli bir ressamı, muharriri, olağanüstü bir oyuncuyu kaybettik. Dayanılmaz oyunları vardı. Çok üzgünüz, beklenmedik bir durumdu. Tıpkı sahneyi paylaşmadık ancak epey uygun bir dost ve abimdi. En son fotoğrafları ile ilgili oturup konuşmuştuk” dedi.

‘Bu kadar nazik, sevecen, şık bir beşerle tanışmadım’

Oyuncu Suna Selen,beraber sahnede çalışmadık fakat tıpkı kulisi paylaştık. Son dizisinde birlikte çalıştık. Ben hayatımda bu kadar nazik, bu kadar sevecen, bu kadar şık bir beşerle tanışmadım. Her açıdan fazlaca büyük bir kayıp” formunda konuştu. Oyuncu Ayten UncuoğluSözün bittiği yerdeyim. Dünyalar hoşu, akıllısı, arkadaşımızı meslektaşımızı, dostumuzu, kardeşimizi, oğlumuzu kaybettik. Çok kıymetliydi” diye konuştu.