Elizabeth Holmes, Theranos sürecinden ve sırada ne olduğundan bahsediyor

Barbie45

New member
“Ne kadar zamanınız kaldığını bilmeseydiniz zamanınızı nasıl geçirirdiniz?” dedi Bayan Holmes, yaklaşan hapishane raporu tarihini aklında tutarak, belki de parmaklıklar ardında hayvanlarla çevrili olduğumuz düşünülürse daha da fazla. “Mükemmel oldukları için şu anda yaptığımız türden şeyler olurdu. Sadece birlikte olun.”

Bayan Holmes, hukuk ekibinin kendisine sakin olmasını tavsiye ettiği 2016 yılından bu yana medyayla konuşmadı. Ve ne demişler: Siz basını beslemezseniz, biz sizi besleriz. Elizabeth Holmes’ta yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir büfe bulduk. Her şeye sahipti: siyah boğazlı kazaklar, kabuki kırmızı ruj, yeşil meyve suları, Lil Wayne’e dans. Yol boyunca bir yerde Bayan Holmes, kişinin (her kimse) kaybolduğunu söylüyor. Bir noktada ona, Jennifer Lawrence’ın onu bir filmde canlandırmaktan vazgeçtiğini duyduğumu söyledim. Neredeyse düşünceli bir şekilde cevap verdi: “Benimle oynayamazsın. Benim yarattığım bir karakteri oynuyorsun.”

Öyleyse neden bu kamu kişiliğini yarattı? 19 yaşındayken Theranos’u kuran Bayan Holmes, “İşimde o kadar iyi olacağıma ve ciddiye alınacağıma ve küçük bir kız olarak veya iyi teknik fikirleri olmayan bir kız olarak alınmayacağıma inandım” dedi. “Belki insanlar bunun gerçek olmadığını anladılar, çünkü öyle değildi.”

Belki?

On yıl önce Bayan Holmes, 4,5 milyar dolar değerinde (kağıt üzerinde, Theranos hisselerinde) dünyanın en genç kendi kendini yetiştirmiş milyarderi ve dünyanın en görünür ve ünlü kadın CEO’larından biriydi. Değeri 9 milyar dolar olan bir startup işletiyordu. Ardından, 2015, The Wall Street Journal Theranos hakkında, laboratuvarlarının ve teknolojisinin – Edison adlı şık, kutulu bir cihazın – gerçekten söz verildiği gibi çalışıp çalışmadığını ve test edilen geniş bir hastalık yelpazesinde hızlı bir parmak delme ile çok az miktarda kan alınıp alınmadığını sorgulayan bir araştırma yayınladı.

2016 yılında, Medicare & Medicaid Services Merkezlerinden federal müfettişler, bir Theranos laboratuvarında “hasta sağlığı ve güvenliği için yakın bir tehdit” oluşturan “kusurlu uygulamalar” buldular.