Görüş | Bağımsız Yüklenicilerin Haklarının Korunması

Barbie45

New member
Editöre:

Terri Gerstein'ın “'Gig' Etiketi İşçileri Sömürmek İçin Kullanılıyor” başlıklı yazısı hakkında (Konuk Yazısı, 29 Ocak):

Bizler, Bayan Gerstein'in bahsettiği serbest yazar ve editörleriz ve kendisinin de söylediği gibi, “işverenlerin işçilere çalışan yerine bağımsız yüklenici muamelesi yapmasını zorlaştıracak” bağımsız yüklenici kuralı nedeniyle Çalışma Bakanlığı'na dava açıyoruz. Öyleyse açıklayalım.

Çalışma Bakanlığı, 10 Ocak'ta yayınladığı 339 sayfalık kuralda, kamuya açık yorumların çoğunun bağımsız yükleniciler tarafından yapıldığını kabul etti. muhalefet “Bakanlığın önerdiği ekonomik gerçeklik testini belirsiz ve bağımsız sözleşmeye yönelik önyargılı olduğu için eleştirme” kuralına.

Şu anda ABD işgücünün önemli bir bölümünü oluşturan 70 milyondan fazla bağımsız yüklenici var ve ardı ardına yapılan araştırmalar, yüzde 70 ila 85'imizin serbest meslek sahibi olarak kalmak istediğini gösteriyor. Bağımsız yüklenici kuralı, Biden yönetiminin bağımsız iş yapma haklarımıza yönelik devam eden saldırısının yalnızca son kısmıdır.

Amerika'daki bağımsız müteahhitlerin büyük çoğunluğu gibi biz de serbest mesleği seçiyoruz. 11 Mart'ta yürürlüğe girecek olan bu düzenleme, müşterilerimizle kendi şartlarımıza göre iş sözleşmesi yapma hakkımızı kısıtlamaktadır. Bölge mahkemesinin bu kuralı geçersiz kılacağını ve kariyerimizi koruyacağını umuyoruz.

Jen Şarkıcı
Kim Kavin
Debbie Abrams Kaplan
Karon Warren
Yazarlar Fight for Freelancers USA'nın kurucu ortaklarıdır.

Editöre:

Terri Gerstein esnek ekonomi modelini bağımsız yüklenici modeline bağlıyor ve bağımsız yüklenicilerin hastalıkları ve sömürüsünden onu sorumlu tutuyor Ve Konser işi.

Bayan Gerstein, bulaşık makinelerinin geçici bir iş bulma kurumu tarafından sömürülmesini anlatıyor. Bu tür durumlarda, mevcut federal ve yerel yasalar, bu azınlıktaki yanlış sınıflandırma durumlarını ele alabilir.

Ancak Bayan Gerstein, on milyonlarca bağımsız yüklenicinin Çalışma Bakanlığı'nın son kuralının aradığı özerklik, haklar ve kazanma potansiyelinden yoksun bırakılmasını haklı çıkarmak için, profesyonel “tek girişimciler” sınıfını görmezden geliyor: gazeteciler, avukatlar, acil servis doktorları, hemşireler ve müzisyenler ve İşletmelerini sürdürmek ve büyütmek için bu tür uzmanlığa güvenen küçük işletme sahipleri.

Bayan Gerstein, serbest çalışanların çoğunluğunu oluşturan bu sınıftan çok az bahsediyor. Bunun yerine, gerçek bağımsız yüklenicilere büyük zarar verirken sonuçta düşük ücretli işçilere yardımcı olmayı başaramayacak yasal ve düzenleyici değişiklikleri savunuyor.

Jennifer Oliver O'Connell
Muscle Shoals, Ala.
Küçük bir işletme sahibi ve bağımsız bir yüklenici olan yazar, Bağımsız Kadın Forumu Ekonomik Fırsatlar Merkezi'nin misafir üyesidir.

Nikki Haley ve 2024 hesaplaması

Editöre:

Altıncı on yıllık oy verme dönemimde farklı bir bakış açısına sahibim. Yaşım ve oy verme deneyimim beni biraz daha az idealist, biraz daha gerçekçi ve açıkçası çok daha kaygılı yaptı.

2016 yılı benim için çok şey değiştirdi. Donald Trump yürüyen merdivenden ilk kez indiğinde pek endişelenmemiştim. Adaylığı kazanacağını hiç düşünmüyordum. Ve Cumhuriyetçi delegeleri kazandığında bunun kötü bir şey olmadığını düşündüm. Yenilmesi en kolay aday o olurdu.

Artık Bay Trump ile Cumhuriyetçilerin adaylığı arasında yalnızca Nikki Haley duruyor. Tekrar Bay Trump'ın seçilemez ve yenilmesi en kolay aday olduğuna inanma potansiyel tuzağına mı düşüyorum?

Başkan Biden yurt içinde ve yurt dışında inanılmaz başarılara imza attı. Onun politikaları herhangi bir aday arasında açık ara en iyisidir ve onu coşkuyla destekliyorum.

Ancak 2016 yılı göz önüne alındığında, Cumhuriyetçilerin ışığı görüp mükemmel olmaktan uzak ama en azından görünüşte Bay Trump'tan çok daha az tehlikeli olan Bayan Haley'i aday göstereceklerini ummalı mıyım?

Biden-Haley düellosunun sonucunu beğenmemem mümkün ama en azından demokrasimizin ve hatta belki de dünya düzeninin hayatta kalması oylamada yer almaz.

Stephen Gladstone
Shaker Heights, Ohio

Yok Olma Korkusu: “Gerçek Anlaşma”

Editöre:

Tyler Austin Harper'ın yazdığı “Yok Olma Paniği Geri Döndü, Tam Zamanında” hakkında (konuk makalesi, 28 Ocak):

Bay Harper, insan refahına yönelik yaşamı değiştiren gerçek tehditlerin, küresel rehaveti geçici olarak altüst eden öngörülebilir “yok olma paniği” nöbetlerinden başka bir şey olmadığı konusunda kendimizi güvende hissetmemizi istiyor. Bilirsin, birkaç derin nefes al ve her şey yoluna girecek.

Küresel ısınmanın aslında sonuçlarını hafifletme yeteneğimizi nasıl ve ne zaman bastıracağını veya yapay zeka destekli robotların insan egemenliğinin yerini alıp almayacağını tahmin edemiyorum. Ancak dünyamızı çok yakında sarsabilecek ve başka bir yok oluş paniği döngüsünden ziyade bir tür “neden endişeleniyorum?” akademik olarak işten atılmayı hak edecek iki spesifik felaketten endişeleniyorum.

İlk olarak, bir yıldan kısa bir süre önce, Dünya Sağlık Örgütü şefi Tedros Adhanom Ghebreyesus, yakında Kovid-19'dan çok daha ölümcül bir salgınla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyardı. Yeni patojenlere yönelik artan gözetim, önleme ve tedavi araştırmalarının artık yoğunlaştırılması gerekiyor.

İkincisi, Bay Harper nükleer çatışma tehdidini yalnızca bir Soğuk Savaş kumarı olarak görmezden geliyor gibi görünüyor. Vladimir Putin'in parmağı dünyanın en büyük nükleer cephaneliğinin tetiğinde ve Kuzey Kore'nin istikrarsız Kim Jong-un'u kendi nükleer silah stokunu genişletme konusunda giderek daha fazla takıntılı hale geliyor.

Ayrıca diğer yedi nükleer güç de her zaman yüksek alarm durumundadır. Ve Rusya'nın birbiri ardına silah kontrolü anlaşmalarından çekiliyor gibi görünmesinden endişelenmemiz gerekiyor.

Yani hayır Bay Harper, bu bir başka “yok olma paniği” salgınından çok daha fazlası. Gerçek anlaşma bu.

Irwin Redlener
New York
Bir çocuk doktoru olan yazar, Columbia Üniversitesi'ndeki Ulusal Afete Hazırlık Merkezi'nin kurucu direktörüdür.

Sosyolojiyi kesmeyin

Editöre:

Konu “Florida sosyolojiyi ana konudan çıkarıyor” (haber, 28 Ocak):

Florida eyalet üniversitesi sistemi, lisans öğrencileri için onaylanmış temel dersler listesinden “Sosyolojinin Temelleri”ni çıkardığında, eyalet eğitim komiseri Manny Diaz Jr.'ın iddia ettiği gibi, bu aslında masum üniversite öğrencilerini “uyanmış ideolojiden” korumakla ilgili değildi.

Son olarak Florida öğrencilerinin sosyal bilgiler gerekliliklerini tamamlamak için çeşitli seçenekleri vardı. Kimse onu sosyoloji okumaya zorlamadı; Kolayca başka bir şey kullanabilirlerdi. Çok sayıda bunu seçtiler.

Sosyoloji sıklıkla dikkatini eşitsizlik, ırk ve cinsiyet gibi konulara odaklıyor; bunlar Florida hükümetinin açıkça belirtilmemesini tercih edeceği konular. Bununla birlikte, pek çok üniversite öğrencisi, kamusal ve çoğu zaman kişisel açıdan kritik önem taşıyan konuları tartışma ve öğrenme fırsatını memnuniyetle karşılamaktadır.

Bu kilit noktanın ortadan kaldırılması neredeyse kesinlikle sosyoloji kayıtlarında ve dolayısıyla ana dallarda bir düşüşe yol açacak ve potansiyel olarak bölümlerin elenmesine yol açacaktır. Kurslar daha sonra ortadan kaybolabilir, ancak Vali Ron DeSantis ne isterse isteyin, değindikleri sorunlar aynı kalacaktır.

Daniel F. Chambliss
Clinton, New York
Yazar, Hamilton College'da Sosyoloji Profesörü ve “Kolej Nasıl Çalışır?” kitabının ortak yazarıdır.

Polislerin işkencesi

Editöre:

“500 Yıl Sonra Meksika Boğa Güreşleri Ölümcül Bir Mücadeleyle Karşı Karşıya” başlıklı yazı (ön sayfa, 4 Şubat):

Boğalar acı içinde ulurken, omurgalarına kılıçlar saplanırken, kan gölünde ölürken 42.000 insanın neşelenip kutlama yapması nasıl bir kolektif ayrılığı gerektirir?

Philip Tripp
Largo, Fla.