“İnanç Eksikliği, Beceri Eksikliği”: İrfan Pathan, Hardik Pandya'nın Kaptanlığını Yırtıyor

amazing

New member
Mumbai Kızılderilileri kaptanı ve çok yönlü Hardik Pandya, 2024 Hindistan Premier Ligi'nde (IPL) bir başka ezici gösterinin ardından taraftarlar ve eski kriketçiler tarafından kılıçtan geçirildi. Hardik, önde gelen eski oyuncuların acımasız eleştirileriyle karşı karşıya kaldı ve Chennai Super'e karşı yüksek profilli karşılaşmayı kaybetti. Pazar günü krallar. Atışlarda sonuncuyu atan Hardik, 42 yaşındaki MS Dhoni tarafından son 4 topta 20 koşuyla parçalandı. Onun mutlak sonda bowling oynama kararı, eski Hindistan çok yönlü oyuncusu İrfan Pathan da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından sorgulandı. (IPL 2024 Puan Tablosu)

MI'ın kaptanlığını devraldığından beri taraftarlar tarafından yuhalanan ve eleştirilen Pandya, kendisini ateş hattında buldu. Hardik, eski Gujarat Titans kaptanının sahaya getirdiği karar alma sürecine büyük soru işaretleri bırakan İrfan tarafından açıkça eleştirildi.

Pandya'nın finalde Mahendra Singh Dhoni'nin çekiç ve maşası ile kabul ettiği 26 koşu, Chennai Super Kings'in MI karşısında 20 turluk bir galibiyet elde etmesi açısından belirleyici oldu.

İrfan, Akash Madhwal'a karşı boyun eğme kararının ikincisine olan inancının eksikliğini gösterdiğini düşünüyor.

Hardik Pandya'nın son kez bowling oynaması, Akash Madhwal'in bowlingine olan inancının olmadığını ve bowling oyuncusuna karşı bir ölüm olarak kendi beceri eksikliğini gösterdi.

— İrfan Pathan (@IrfanPathan) 14 Nisan 2024
Sunil Gavaskar ve Kevin Pietersen gibi isimler de Hardik'in maçtaki kaptanlığını sorguladı.

Gavaskar, “Ah, kesinlikle sıradan bowling, sıradan kaptanlık. Ruturaj Gaikwad'ın Shivam Dube ile birlikte çok iyi vuruş yapmasına rağmen bunların kısıtlanması gerekirdi. Ben onların 185-190 ile sınırlandırılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Gavaskar, CSK'nın 4'e 206 sayı atmasının ardından Star Sports'ta “Muhtemelen uzun zamandır gördüğüm en kötü bowling türü” dedi.

“Neredeyse kahramanımla bu kucaklaşmayı yapmışım gibi görünüyor. Onun altılık vuracağı türden atışlarım var. Bir altı iyi. Bir sonraki, bu vurucunun iyi olduğunu bildiğin zaman uzun bir top. Vurmak istediği uzunluktaki topu arıyor.

“Dhoni'nin altılıyı aradığını bildiğinizde üçüncü top yine bacaklara atılıyor.” Pandya maçı dört over üzerinden 43'e 2 sayıyla tamamladı ve aynı zamanda sopayla zor zamanlar geçirdi, oyunun kritik bir noktasında altı top üzerinden sadece iki tur atmayı başardı ve MI, 63 topla güzel bir 63 top oyununa rağmen altıda 186'da bitirdi. 105, eski kaptan Rohit Sharma tarafından.

Pandya, ilk maçtan itibaren taraftarların öfkesiyle karşı karşıya kaldı ve hatta Wankhede Stadyumu'nda bile yuhalamalar onu takip etti ve Rohit (Racastan Royals'a karşı) ve Virat Kohli'yi (MI'nin Royal Challengers Bengaluru'ya karşı oynadığı maçta) seyircilerden sakinleşmelerini istemeye zorladı. biraz.

Pietersen, dışarıdaki gürültünün bu gösterişli, çok yönlü aracı olumsuz etkilediğini düşünüyor.

“Aslında Hardik Pandya'nın oyun dışındaki her şeyin onu çok etkilediğini düşünüyorum. Atışı yaparken çok fazla gülümsüyor. Çok mutlumuş gibi davranmaya çalışıyor. Mutlu değil. Ben de oradaydım. Ben de ateş hattındaydım ve size şunu söyleyebilirim ki bu sizi etkiliyor.

“Şu anda duyduğumuz yuhalamalar ve eski CSK kaptanı (Dhoni) aslanı parkın her yerinde onu (Hardik) tokatlarken görmekten mutlu olduklarını biliyorum, bu sizi incitiyor. Çünkü onun duyguları var. Ve o bir Hintli bir oyuncu ve kendisine bu şekilde davranılmasını istemiyor. Dolayısıyla bu durum onu etkiliyor, kriketini etkiliyor ve bir şeyler olması gerekiyor.” 43 yaşındaki eski vurucu, aynı zamanda Pandya'nın, CSK vurucuları tarafından kalp atışçıları hedef alınırken neden topaçlarını kullanmadığını da merak etti.

“Bu akşam gördüklerim yeterince iyi değildi. Beş saat önce yapılan bir takım toplantısında A planı olan bir kaptan ve B planına gitmesi gerekirken B planına gitmek istemeyen bir kaptan gördüm. .

“Mesela, denizcileriniz 20 sayıya giderken siz nasıl bir topaç atmadınız. Brian Lara, lütfen bir topaç atabilir miyiz dedi? Birinin burada bowling oynaması gerekiyor. Oyunun temposunu değiştirmeniz gerekiyor.” MI bundan sonra 18 Nisan'da Chandigarh'da Punjab Kings ile karşılaşacak.

PTI girişleri ile

Bu makalede bahsedilen konular