Merkezi Sözleşme Reddedildi, Marcus Stoinis'in Avustralyalı Seçicilere Açık T20 Dünya Kupası Mesajı

amazing

New member
Lucknow Super Giants'ın (LSG) çok yönlü oyuncusu Marcus Stoinis, Cricket Australia'nın 2024-25 sezonu için ana kontratını alamadığının farkında olduğunu ancak 2024 T20 Dünya Kupası'nda Baggy Greens'e forma giymeye ve katkıda bulunmaya istekli olduğunu açıkladı. Geçen ay Stoinis, CA'nın 23 oyunculu sözleşme listesinden çıkarılan en büyük isimlerden biriydi. Bir ay sonra Stoinis, devam eden Hindistan Premier Ligi (IPL) 2024'te Chepauk'ta Chennai Super Kings'e karşı rekorlar kırdı.

LSG'nin 6 kalelik galibiyetine imza atan rekor kıran 124* ile Chepauk tribünlerindeki sevinçli sarı dalgaları susturdu.

Takımların oyuncu listesini 1 Mayıs'a kadar sunması gerektiğinden Stoinis, 1 Haziran'da başlayacak önemli etkinlik için Avustralya'nın 15 oyunculu kadrosunda yer almak için güçlü bir teklifte bulundu.

Stoinis, Avustralya'nın başka bir kupa arayışına katkıda bulunma arzusunu dile getirdi ve maçtan sonra şunları söyledi: “Teknik direktörle (Avustralya Baş Antrenörü – Andrew McDonald) harika bir ilişkim var, sözleşme yapmayacağımı uzun zamandır biliyordum. Çocukların gelip bir fırsat yakalamasına izin vermek harika, onların benim yerime geçmesine izin vermekten mutluyum ama oyun cephesinde oynamak ve katkıda bulunmak isterim.”

Stoinis vuruşunu takımının durumuna göre ayarladı. Tek başına savaştı ama Nicholas Pooran'dan aldığı destek oyunun gidişatını değiştirmede çok önemliydi.

Yaklaşımından ve devam eden IPL'de T20 kriketinde tanık olunan değişimden bahsederken Stoinis şunu ekledi: “Bu yarışmalarda, benden daha iyi bir sürü açılış vuruşçusu var, bu yüzden işi onlara bırakacağım. Sadece git git değil, hedeflemek istediğimiz bazı bowling oyuncuları ve daha dikkatli olmak istediğimiz bazı bowling oyuncuları vardı. Sınırları geçemediğim bir aşama vardı, bu yüzden Pooran'ın gelip topu alması harikaydı. Baskı azaldı. Çok fazla iniş ve çıkış oldu, sadece kontrol altında tutmaya çalıştım.”

“Planlama ve yapılanma yapıyorsunuz, bazı bowling oyuncularından hoşlanmıyorsunuz ve diğerlerini daha çok seviyorsunuz. T20 kriketinin değiştiğini, alınan skorların, etkili oyuncu rolünün ve takımların bowling oyuncularını nasıl ele aldığının değiştiğini düşünüyorum. ,” ekledi.

Maça gelen kaptan Ruturaj Gaikwad (108*) ve Shivam Dube (66), CSK'yı vuruşa soktuktan sonra ev sahibi takıma toplamda 210/4'lük rekabetçi bir güç kazandırdı.

Buna karşılık Quinton de Kock ve KL Rahul'un açılış ikilisi erken düştü. Stoinis bowling oyuncularıyla karşılaştı ve LSG'nin Chepauk'ta en yüksek toplamı yakalamasına yardımcı oldu.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular