Mohammed Shami ‘Kriketten Ayrılmak’ İstedi. Ardından Reveal’in Eski Hindistan Bowling Koçu Ravi Shastri araya girdi.

amazing

New member
Mohammad Shami’nin dosya resmi© AFP

Mohammad Shami, son on yılda Hindistan’daki bowling atağının ana direklerinden biri oldu. Şu anda Border-Gavaskar Trophy’de oynuyor ve Avustralyalı vurucuları rahatsız ediyor. 32 yaşındaki pacer, şimdiye kadar 219 kaleyi kullanarak 61 test oynadı. Ayrıca 87 ODI’de 159 wicket ve 23 T20I’de 24 kafa derisi var. Shami, kariyerine Ocak 2013’te başladı. Ancak, kariyerinin başlarında sık sık sakatlıklarla mücadele etti. Böyle bir durumda, eski Hindistan koçu Ravi Shastri ve eski bowling koçu Bharat Arun onu durdurduğunda oyunu bırakmak istedi.

“2018 İngiltere turundan hemen önce kondisyon testimiz vardı ve Shami başarısız olmuştu. Hindistan takımındaki yerini kaybetti. Beni aradı ve benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de onu odama davet ettim. Kişisel bir kargaşa yaşıyordu. Kondisyonu etkilenmişti, zihinsel olarak gitmişti. Bana geldi ve ‘Çok kızgınım ve kriketi bırakmak istiyorum’ dedi. Hemen Shami’yi Ravi Shastri ile tanıştırmaya götürdüm. İkimiz de gittik. odasına çıktım ve ‘Ravi, Shami bir şey söylemek istiyor’ dedim. Ravi ne olduğunu sordu ve Shami ona aynı şeyi ‘Ben kriket oynamak istemiyorum’ dedi. İkimiz de ‘Ne yapacaksın? eğer kriket oynamıyorsanız?’ “Başka ne biliyorsun? Top verildiğinde nasıl bowling oynanacağını biliyorsun,” dedi Arun Cricbuzz’a.

Arun, Shastri’nin onu Bengaluru’daki Ulusal Kriket Akademisine gönderdiğini sözlerine ekledi. Koç, bu kararın atıcıyı değiştirdiğini de sözlerine ekledi.

Ravi, “Kızgın olman iyi. Bu başına gelen en iyi şey çünkü elinde bir top var. Kondisyonun zayıf. İçinde ne kadar öfke varsa, onu al” dedi. Vücudunu dışarı atacağız. Seni National Cricket Academy’ye göndereceğiz ve 4 hafta boyunca oraya gitmeni ve orada kalmanı istiyoruz. Eve gitmeyeceksin ve sadece NCA’ya gideceksin. Shami’ye de yakıştı çünkü gitmekte sorun yaşıyordu. Kalküta’ya gitti ve NCA’da 5 hafta geçirdi. Yaptığı aramayı hala hatırlıyorum ve bana ‘Efendim, aygır gibi oldum. Beni istediğiniz kadar koşturun’ dedi. Orada geçirdiği 5 hafta, fitness üzerinde çalışmanın ona neler yapabileceğini fark etti.”

Shami, son gezisinde, Border-Gavaskar Trophy’nin ilk Testinde, iplikçilerin eğlendiği bir pistte üç wicket aldı.

Günün Öne Çıkan Videosu

IPL’de RCB’de Oynamak İsteyen: Rohan Mustafa

Bu yazıda bahsedilen konular