Boşuna müze yapılmış: İbrahim Tatlıses oysaki mağarada doğmamış

M4R14

New member
Boşuna müze yapılmış: İbrahim Tatlıses oysaki mağarada doğmamışŞarkıcı İbrahim Tatlıses‘in doğduğu mesken restore edildi ve ‘İbrahim Tatlıses’in Büyüdüğü Mağara’ ismiyle ziyarete açıldı. Valilik ve belediyenin protokol imzaladığı belirtilen haberde, düzmece müze için milyonlarca lira harcandığını aktarıldı.

Şanlıurfa Olay gazetesinde yer alan habere göre, İbrahim Tatlıses ailesine yakın kaynaklar, 1952 doğumlu Tatlıses’in mağarada dünyaya gelmediğini söylemiş oldu. Kıssanın uydurulduğunu tabir eden kaynaklar, “İlk meşhur olurken reklamı olsun diye yaptılar. Reklam tutunca da devam ettiler” sözlerini kullandı.

‘Mağarada doğduğum için iftihar ediyorum’

Haliliye Belediyesi’ne bağlı Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü bu yıl mart ayında, ‘İbrahim Tatlıses Müzesi Üretim İşi’ ismiyle ihale açmıştı. İhaleyi AKP’ye yakınlığıyla bilinen Ömer Ferhat Tavaş’ın kazandığı paylaşılmıştı. Tatlıses’in doğduğu Hızmalı Mahallesi’nde, avlusunda mağara da bulunan meskenin müzeye dönüştürülmesi için, bir milyon TL’lik kontrat imzalanmıştı. Haberi, Şanlıurfa’daki bir aktiflikte alan Tatlıses, “Mağarada doğdum, uygun ki de mağarada doğmuşum ya orada doğmasam, sarayda doğsam kim bilir ne olurdu?” demişti.

‘Benim için mağara hayli önemli’ sözlerini kullanan müzikçi, “Mağarada doğduğum için iftihar ediyorum. Anam beni orada doğurdu zira meskeni yoktu, altında çulu yoktu yoksul bir ailenin çocuğuydum” kelamlarını kullanmıştı.