Cem Yılmaz: Sokak, sürekli profesyonel komedyenlerden daha ileridir

M4R14

New member
Cem Yılmaz: Sokak, sürekli profesyonel komedyenlerden daha ileridirKomedyen, oyuncu, senarist, sinema imalcisi ve direktör Cem Yılmaz, 39. Milletlerarası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda imza gününe katıldı.

Hayranlarının kendisi için uzun kuyruklar oluşturduğu sanatçı, bir roman yahut hikaye kitabı değil, çektiği sinemaların senaryo kitaplarını imzaladığını söylemiş oldu.

Film senaryolarının kaybolup gitmemesi için senaryolarını kitap haline getirdiğini belirten Yılmaz, “Film senaryosunu merak eden, ‘Ne formda bir şeydir, nasıldır bir sinemanın senaryosu, nasıl yazılıyor?’ diye merak edenler olur diye senaryolarımı bu biçimde kitaplaştırmıştım İnkılap Kitabevi ile. Burada sinemalarımızı izleyen seyirciyle buluşup birbirimizle birer hatıra bırakıyoruz. Onlar bana bir şey söylüyor, ben onlara bir şey söylüyorum” dedi.

‘Benden daha esprili oldukları aşikar’

İmza için gelenlerin ilgisinden ve yaptıkları esprilerden mutlu olduğunu söz eden Yılmaz, “Her vakit sokak, aslına bakarsan profesyonel komedyenlerden daha ileridir, ben ona inanırım. Benden daha epey esprili oldukları aşikar” diye konuştu.

Yılmaz, ziyaretçilerinden örnek vererek, “‘Ağabey ben bunu okudum, epey hoş bir senaryo bence bunu sinema yapmalısın’ dedi. Yani bizde biraz bilakis bu işler. Yani biri de ‘Ağabey izlediğimiz sinemanın senaryosunu yine niçin okuyalım?’ diyor. Ben de diyorum ki bu teknik bir metin, senaryo metni. Şayet merak ediyorsan bu hatıra üzere bir şey” değerlendirmesinde bulundu.

Okurlarıyla buluştuğu için de epey keyifli olduğunu lisana getiren Yılmaz, sevenleriyle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.