İşhan Kishan, BCCI Sözleşmelerinin Reddedilmesi ve Ranji Ödülü Tartışması Konusunda Sessizliğini Bozdu

amazing

New member
İşhan Kishan basın toplantısında© BCCI/Sportzpics

Perşembe günü Hindistan Premier Ligi (IPL) 2024 maçında Mumbai Kızılderilileri Royal Challengers Bengaluru'yu (RCB) mağlup ederken kaleci vuruşu Ishan Kishan iyi bir formda görünüyordu. Ishan gerçek potansiyelini oyunun en kısa formatında gösterdi ve sadece 34 top üzerinden 69 sayı atarak Mumbai Kızılderilileri için 197 koşu peşinde mükemmel bir temel oluşturdu. Maçın ardından medyaya konuşan Ishan, Hindistan takımındaki geleceğinin sorgulandığı IPL'nin başlamasından önceki birkaç tartışmalı haftayı anlattı.

İşhan, zihinsel yorgunluk nedeniyle Güney Afrika serisinden çekildi ve sonraki aylarda uluslararası seçime uygun olmadığı bildirildi. Baş antrenör Rahul Dravid ve Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) sekreteri Jay Shah'ın kendisini Ranji Trophy oynamaya çağırmasına rağmen, MI kaptanı Hardik Pandya ile IPL'ye hazırlanmaya karar verdi.

Hikayeyi anlatan İşhan şunları söyledi: “Antrenman yapıyordum. Oyundan ara verdiğimde insanlar çok konuşuyordu. Sosyal medyada pek çok şey ortaya çıktı. Ancak birçok şeyin de oyuncuların elinde olmadığının da farkına varmalısınız. oyuncular.”

İşhan, ara sırasında zihniyetinde büyük bir değişime neden oldu. Düşünce sürecine, özellikle de kariyerindeki düşük aşamaları ele almaya ilişkin derin bir fikir verdi.

“Yapabileceğiniz tek şey zamanı doğru kullanmaktır. Ayrıca önceki İşhan Kishan'ı da düşünecek olursak, iyi bowling oynasalar bile ilk iki over'de asla teslimat bırakmam. Zamanla şunu öğrendim ki 20'si bile Overs büyük bir maç, acele etme ve devam edebilirsin. Maçları kaybetmiş olsak bile takım olarak birlikte çalışmak istiyoruz. Değişiklikler, ben performans göstermesem bile ve başkasının performans sergilediğini bilsem bile geldi. performans sergilemiyorum, onlarla konuşuyorum. Ne düşündüklerini bilmek istiyorum. Yani bunlar devre arasında bana yardımcı olan şeylerdi” diye ekledi.

Bu makalede bahsedilen konular