İzleyin: 'Ucube' Kaçış mı Yoksa Sahte Saha mı? Tuhaf İşten Çıkarılma İnterneti Bölüyor

amazing

New member
Umman D10 yarışmasındaki bir ihraç sosyal medyada viral oldu ve kriket taraftarları arasında yasaların geçerliliğini yitirmesi konusunda büyük bir tartışmaya yol açtı. Ghubrah Giants ve Ruwi Rangers arasındaki Umman D10 maçında Barathwaj Vinayagam, Rangers kriket oyuncusu Aflal Kariapper'ın doğrudan vuruşu sayesinde oyun dışı kaldı. Kariapper topu iyi topladı ve bakışsız bir atış yaparak vurucuyu uzaklaştırdı ve hem takım arkadaşlarından hem de yorumculardan büyük övgü aldı. Ancak sosyal medyadaki bazı taraftarlar bunun 'sahte saha' olduğuna ve kaçma girişiminin sayılmaması gerektiğine inanıyor.

Kriket kuralları şöyle diyor:

Kanun 41.5.1
“Herhangi bir saha oyuncusunun, forvet topu aldıktan sonra isteyerek söz veya hareketle vurucu oyuncunun dikkatini dağıtmaya, aldatmaya veya engellemeye çalışmasının adil olmadığını” belirtir.

Dışarı? Dışarı değil? Sahte saha mı? pic.twitter.com/wRgCtyWyhA

— Nibraz Ramzan (@nibraz88cricket) 22 Nisan 2024
Ancak hakemler oyundan çıkarılmayı geçerli kabul etti ve Ruwi Rangers, maçta Ghubrah Giants'ı 57 koşuyla mağlup etti.

Bu arada, IPL 2024'te, Hardik Pandya liderliğindeki takım Rajasthan Royals'a karşı dokuz kalelik bir mağlubiyete düştüğü için Mumbai Kızılderililerinin play-off hayalleri büyük bir darbe aldı.

“Başımızı erkenden belaya soktuk. Tilak ve Nehal'in vuruş şekli muhteşemdi. Birkaç kaleyi erken kaybettiğimizde 180'e ulaşacağımızı bile düşündüğümüzü sanmıyorum. İyi bitirmedik ve bu da Neden 10-15 koşu eksiğimiz vardı? Güç oyununun başlarında (bowling sırasında) onu engellerin içinde tutmak zorunda kaldık, çok fazla genişlik verdik ve bunun da sahadaki en iyi günümüz olduğunu düşünmüyorum. “dedi.

“Genel olarak parkeye doğru adım atamadık ve sonunda bizi geride bıraktılar. Maçtan sonra oyuncuların yanına gitmek için doğru zaman değil, herkes profesyonel, rollerini biliyor.”

“Yapabileceğimiz şey, bu oyundan ve yaptığımız hatalardan ders çıkarmak, onu düzeltmek ve başaramadığımızdan emin olmaktır. İlerleme çok önemli. Takım içinde bireysel olarak kusurlarımızı kabul etmemiz ve hatalarımızı kabul etmemiz gerekecek. Belki bunlar üzerinde çalışabilirim. Ben çip ve kesmeye pek inanmıyorum, oyuncuları desteklemeyi seviyorum ve odak noktası her zaman iyi kriket oynamak, planlarımıza sadık kalmak ve temel hataları yapmadığımızdan emin olmak olacaktır. Maçtan sonra Hardik, “Basit tuttuğumuz sürece bu güzel,” diye ekledi.

Bu makalede bahsedilen konular