Jermaine Stone, Şarap ve Hip Hop podcast’inde kültürler arasında köprü kurmaya çalışıyor

Barbie45

New member
Jermaine Stone şarapla ilk kez üniversite parası kazanmak için Westchester şarap tüccarı ve müzayede evi Zachys’in deposunda işe girdiğinde tanıştı.

Bronx’un Wakefield bölümünden gelecek vadeden bir rapçi olan ve artık 38 yaşında olan Bay Stone, şarap işinde hızla yükseldi ve önce Zachys’de, ardından Los Angeles’taki Wally’s’de bir şarap kahyası ve müzayedeci olarak gelişti.

Şimdi, bağımsız bir şarap danışmanı ve sosyal medya girişimcisi olarak, tüketici tabanını genişletmek ve çeşitlendirmek için ticaretin temel bileşenleriyle çalışırken, endüstri tarafından tarihsel olarak göz ardı edilen kültürlere ve topluluklara şarap getirmek için hip-hop’u bir araç olarak kullanıyor. 2020’de George Floyd’un öldürülmesinden sonra birçok kişinin söz verdiği gibi.

Bay Stone, podcast’ler, videolar ve şirketi Cru Luv Wine aracılığıyla şarap dünyasına öğrenecek çok şeyi olduğunu gösterdi.

Bordeaux’daki Château Lafite Rothschild’in genel müdürü Saskia de Rothschild ve Burgundy’deki Domaine Dujac’tan Jeremy Seysses gibi şarap aydınlarıyla hip-hop hakkında konuştu.

Robert Mondavi, Kim Crawford, Ruffino ve The Prisoner gibi tanınmış markaların sahipleri olan Constellation Brands dahil olmak üzere en büyük şarap ve alkollü içecek şirketlerinden bazılarıyla çalıştı. Müşterileri arasında İtalya, Almanya ve Avustralya’daki şarap ticareti derneklerinin yanı sıra şampanya üreticisi Piper-Heidsieck ve bir sosyal medya ve kiler yönetim aracı olan Cellar Tracker gibi şarap şirketleri bulunmaktadır.

Bay Stone çizburgerleri Lafite ile eşleştirdi; bir New York spesiyalitesi olan kornalı kıyılmış peynirli sandviçler; ve bordo ile ızgara peynirli sandviçler.

Amacı, varsayımı ortadan kaldırmak ve şarabı siyah kültürün bilinen ve sevilen unsurları bağlamında yerleştirmektir.

Bay Stone, “Bütün kültürlerin birlikte rahat hissetmesiyle ilgili” dedi. “Şarap ve hip-hop benim olduğum şey. Değişim görmek istiyorsam, değişim ben olmalıyım. Değişim aynı zamanda benim kim olduğumdur.

Nesiller boyunca, nadir istisnalar dışında şarap endüstrisi, Avrupa mirasına sahip beyaz erkekler tarafından ve onlar için yönetildi. Son 50 yılda, açık iş fırsatlarının motivesiyle, büyüdüğü ve fayda sağladığı Asya başta olmak üzere uluslararası olarak açıldı. Ve yeni bir nesil ortaya çıktıkça, kız çocukları aile mülklerini devraldıkça ve kadınlar bir zamanlar ulaşılamaz olan şarapçılık ve yönetici pozisyonlarını üstlendikçe, kadınlara daha açık hale geldi.

Ancak şarap endüstrisi, şarabın beyazlar için olduğu fikrini güçlendirerek, siyah ve kahverengi toplulukları büyük ölçüde görmezden geldi.

Bay Floyd’un öldürülmesinden sonra birçok şarap şirketi çeşitliliği kucakladı. Birçoğu için bunun sözde olduğu ortaya çıktı.

İkimi Dubose-Woodson, misyonu Siyahların, Yerlilerin ve diğer beyaz olmayan insanların şarap endüstrisine erişmelerine yardımcı olmak olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Roots Fund’ın yönetici direktörüdür. Küçük bir şirket grubunun gerçek bir bağlılık göstermesine rağmen, genel olarak uygulamadan hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Bir telefon görüşmesinde “30 dakikalık çevrimiçi eğitime gittiler ve sorunun çözüldüğünü hissettiler” dedi. “Fikirlerini değiştirmeye veya bir milyon yıldır sahip oldukları kurumsal kültüre bakmaya istekli değiller. Ne kadar para ve emek gerektiği konusunda daha çok endişeleniyorlar.”

Bayan Dubose-Woodson, Kökler Fonu girişiminin önemli bir parçasının, tıpkı Bay Stone’un yaptığı gibi, insanları şarapla daha ilgili ve rahat hale getirmek için müzik ve kültürü şarapla eşleştirmek olduğunu söyledi.

İşi yapan şirketlerden biri, dünyanın en büyük şarap ve alkollü içecek dağıtımcılarından biri olan ve 1.000’den fazla izleyiciyle şirket çapında etkinliklere ev sahipliği yapması için Bay Stone’u tutan Constellation Brands’tir.

Constellation başkan yardımcısı Robert Hanson, “Daha çeşitli bir bakış açısı oluşturmak ve ekiplerimizde empati oluşturmak için onunla birlikte çalıştık” dedi. “Tüm iş gücünüzü görevlendirmeden lafı dolandırmak ve sektörün taahhüt ettiği sonuçları elde etmek zor.”

Bay Hanson ve Constellation için bu, beyaz olmayan insanları yetkili pozisyonlara getirmek ve siyah, Hispanik ve kadın girişimcilere para yatırmak anlamına geliyordu. Örneğin, siyah bir kadın olan Bukola Ekundayo, Constellation’ın en popüler markalarından biri olan Prisoner Wine Company’nin başkan yardımcısı ve icra kurulu başkanıdır ve Constellation, azınlıklar ve kadınlar tarafından yaratılan iş girişimlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık iki fon sağlamayı taahhüt etmiştir. neden olmuş.

Eski nesil şarap severler için, Bay Stone’un Jay-Z sözlerini Ms de Rothschild veya Mr Seysses ile değiş tokuş ettiğini görmek veya duymak alışılmadık bir durum. Ancak şarap endüstrisinin tam tersine, hip-hop’un dünya çapında nasıl benimsendiğini gösteriyor. Hip-hop, en azından izleyicilerinin ulaşabileceği bir yerde, şarap için arzu edilen bir model olabilir.

Bayan de Rothschild bir e-postada “Şarap dünyası çok özel ve eski moda görünebilir” diye yazdı. “Çoğu insanın gözünde, hala kutsal bir oturarak yemek yeme dünyasına ait beyaz bir masa örtüsü ürünü olarak görülüyor.”

Bay Stone ile, dedi Lafite, hip-hop ve sokak yemeği gibi görünüşte kapalı kültürler dünyasından geçmeyi umuyor.

Dujac’tan Bay Seysses ise şarabın siyasetten ayrılamayacağını anladığını söylüyor.

E-posta yoluyla “Fransız şarabı George W. Bush döneminde boykot edildi, Trump bunu tarifelerine dahil etti, göçmenlik politikaları ABD şarapçılık işgücü üzerinde muazzam bir etkiye sahip, iklim değişikliği bizi doğrudan etkiliyor” dedi. “Irkçılığa karşı, daha fazla eşitlik ve daha fazla fırsat için verilen mücadele bunun bir parçası. Gerçekten sürdürülebilir bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak istiyoruz. Bağlardan şaraphaneye, şarapçılıktan tüketicilerimize kadar gidiyor” dedi.

Çocukluğu Bronx’ta yoksul geçen Bay Stone için bu uzun bir yolculuktu. Jamaikalı bir göçmen olan babası, işini kaybedince kendi kaynak işini kuran bir demir işçisiydi.

Bay Stone, “Kendinden bir şeyler yaptığını gördüm, bu yüzden her zaman o girişimci ruha sahiptim” dedi. “Bana her şeyi öğretti.”

2004 yılında, geceleri Monroe Koleji’ne giden genç Bay Stone, gündüzleri Zachy’nin deposunda çalışmaya başladı. Enerjisi ve sıkı çalışmasıyla kendini hızla ayırt etti.

Bay Stone kısa süre sonra şarap müzayedelerinde lojistik koordinatörü oldu. Bunun sadece şarapla ilk teması olmadığını, aynı zamanda beyaz insanlarla ilk gerçek teması olduğunu söyledi. İşinin bir kısmı müzayedecinin yanında durmak ve tüm tekliflerin kabul edildiğinden emin olmaktı.

“Bu alana girmek çok korkutucu gelebilir – zenginlik, hava farklı” dedi. “Beyaz arkadaşım yoktu, başka kültürlerde değildim. Çoğu insan kim olduğumu varsayacak, ama ben bunların hiçbirini anlamadım. Bana herkesin bir birey olduğunu öğretti. İnsanlar çok sevgi dolu ve misafirperverdi. Hiç kimse bana önemsizmişim gibi davranmadı.”

Bay Stone, aşırı cesareti kırılmadan yabancı dünyalarda gezinmesini sağlayan bir güven, kişisel farkındalık ve empati kombinasyonuna sahiptir.

“Benim ırkçılık algım, farklı seviyelerin olduğu yönünde” dedi. “İnsanların klasik ırkçılık olarak sınıflandırdığı şeylerin çoğu aslında ırksal cehalettir. Hong Kong’daysam ve size kartvizitimi iki elimle verip başımı eğmezsem, bu saygısızlık olarak kabul edilebilir. Bunu öğrenmelisin. Beni küçümsersen, oyun alanını düzleştirmenin bir yolunu bulacağım.

2016 yılında kendi işini kurdu ve kanser teşhisi konan annesine bakmak için esneklik arıyordu. Danışmanlığın yanı sıra 2018’de “Wine and Hip Hop” podcast’ini başlattı.

“Telefon gerçekten George Floyd öldürüldükten sonra çalmaya başladı” diye hatırladı. “Tüm kültürleri rahat hissettirmek için insanlar bunu zaten yaptığımı anladı.”

Bayan Dubose-Woodson için şu anda en önemli şey doğrudan eylem.

“En önemlisi, bunu dağların tepesinden haykırmak istiyorum, strateji oluşturmak için çok fazla zaman harcıyoruz” dedi. “10 yıl planlamak zorunda değiliz, sadece başlamalıyız.”

Bay Stone’un yaptığı işin harika bir örnek olduğunu söyledi ve yüksek lisans programlarına üye olduğu Dujac, Domaine des Comtes Lafon, Domaine Roulot, Maison Joseph Drouhin ve Domaine de Montille gibi Burgundy yapımcıları da dahil olmak üzere bahsettiği özel şirketlerle birlikte söyledi. tarihsel olarak siyahi kolejlerde ve üniversitelerde.

“Beyaz olmayan insanlara en iyi şaraplara sınırsız erişim sağlıyorlar” dedi. “Bu alanlar eğitim, staj ve ziyaretler sunuyor. Şarapta ulaşılamayan yerler onlardı.