Oyuncu Füsun Günuğur hayatını yitirdi

M4R14

New member
Oyuncu Füsun Günuğur hayatını yitirdiSanatçı Füsun Günuğur ömrünü kaybetti. Acı haberi Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü duyurdu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan açıklamada “Türk Tiyatrosunun bedelli ismi emekli sanatkarlarımızdan Füsun Günuğur’un vefat haberini büyük ıstırap ile öğrenmiş bulunuyorum. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum” tabirlerine yer verildi.

DTGM Mustafa Kurt, Füsun Günuğur’un vefatı dolayısıyla mesaj yayınladı;Türk Tiyatrosunun değerli ismi emekli sanatçılarımızdan Füsun Günuğur'un vefat haberini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Sanatçımıza Allah’tan rahmet; ailesine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum. pic.twitter.com/Qu6o0aMwHY

— Devlet Tiyatroları (@devtiyatro) August 27, 2022

Füsun Günuğur’un hayatı

8 Nisan 1952 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Füsun Günuğur, 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Kısmı’ndan mezun oldu. 1975 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na katılmış ve o tarihten bu yana çeşitli oyunlarda rol aldı.

Tiyatro oyunculuğunun yanında, dizi oyunculuğu ve dublaj sanatçılığı işlerini de muvaffakiyet ile yapan oyuncu, bilhassa 1981 yılında TRT ekranlarında yayınlanan yabancı dizi Şahin Zirvesi’nin başrol oyuncularından Laura Johnson‘ın uzun yıllar seslendirmesini yaparak hafızalara kazındı. 2006 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Yokuşu isimli dizide oynayan Günuğur, Oyun Bitti ve Unutma Beni ile geniş hayran kitlesine ulaştı.